Aktualności

Nabór uczestników

Zapraszamy do udziału w naszym programie!

Udział jest  bezpłatny i prowadzony osobno na każde kolejne spotkanie. Od naszych Uczestników wymagamy jedynie zarejestrowania się do programu. Formularz rejestracyjny znajduje się w zakładce Rejestracja.

 

Na zdjęciu niezbędnik archeologa w wersji damskiej. A co będzie Tobie niezbędne? Dowiesz się już wkrótce...

fot. J. Dębowska-Ludwin

Terminy spotkań

Zapraszamy do rejestracji na pierwsze z cyklu naszych spotkań, które odbędzie się 14.11.2015r. w godzinach 9.00-13.00. Dysponujemy ostatnimi wolnymi miejscami!

Przypominamy, że warsztaty skierowane są przede wszystkim do młodzieży szkół średnich, także gimnazjalistów i do tegorocznych maturzystów.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w grudniu.

 

Rejestracja trwa!

Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca na spotkanie 1: Śmieci kopalnią wiedzy! Zaczęcamy do rejestracji.

Plakat do pobrania w zakładce Rejestracja.

 

Utrudnienia w ruchu w okolicach Uniwersytetu

Przez kilka dni na ul. Piłsudskiego trwają zdjęcia do filmu. Z tego powodu większa część tej ulicy cofnęła się w czasie do okresu II wojny światowej. Warto to zobazyć, ale.... dla nas oznacza to drobne utrudnienia w ruchu i w dojeździe do Instytutu. Bądźcie czujni!

Spotkanie 2 - Znajdujemy grób

Zapraszamy na kolejne warsztaty z naszego cyklu! Tym razem spotykamy się 19.12., jak zwykle o godz. 9.00 w Instytucie Archeologii UJ. Jesteśmy w trakcie przygotowań - na najbliższe spotkanie przygotowujemy właśnie replikę grobu z predynastycznego Egiptu!

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Spotkanie 3 - Gary, garnki, garnuszki

Przygotowaliśmy już materiał zabytkowy na kolejne spotkanie, mamy też spory zapas współczesnej ceramiki, która posłuży nam do... eksperymentów prawie naukowych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Instytutu Archeologii UJ, o godz. 9.00 dnia 12.03.2016.

Spotkanie 4 - Sztuka w ręku archeologa

09.04. planujemy następne warsztaty z naszego cyklu. O godzinie 9.00 startujemy w Instytucie Archeologii UJ z opracowaniem zabytków sztuki. Mamy dla Was kilka niespodzianek...

Jedziemy na konferencję

Z powodu międzynarodowej konferencji Current Research in Egyptology XVII organizowanej w naszym Instytucie zaburzamy planową kolejność naszych spotkań. I tak zamiast spotkania nr 5 na dzień 9 maja zapraszamy na spotkanie poświęcone prezentacji swoich badań szerszej publiczności. Wykorzystamy okazję wzięcia udziału w prawdziwej konferencji naukowej dla młodych badaczy.

Zapraszamy jak zwykle do Instytutu Archeologi UJ o godzinie 9.00.

Spotkanie 5 - Komputer - tajna broń archeologa

21.05. chcemy Wam pokazać, do czego potrzebny jest archeologowi komputer i rózne inne akcesoria elektroniczne. Instytut Archeologii UJ otwiera podwoje o 9.00.

Zakończenie projektu

Z końcem maja 2016r. dotarliśmy także do końca naszego projektu. Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.